Compa grill-laud

Compa grill-laud – Loodud kestma

Mis on Compa grill-laud?

Compa grill-laud on loodud Kamado ja Green Egg tüüpi grillidele. Standardmudelid toodetakse okaspuust ning neid on kahes mõõdus – 21 tolli (S) ja 24/26 tolli (M/L). Keraamilised grillid on rasked ning need vajavad tugeva konstruktsiooniga lauda. Õhuke puit, kruvilahendused ning sõrmjätkud ei ole välitingimustes püsivad, mistõttu oleme loonud Compa grill-laua täispuidust tapitud mudeli. Compa grill-laudade raamistik on tapitud ning fikseeritud puitpunnidega, mis tagab laua stabiilsuse välisõhu muutuvates tingimustes. Tööpindade laudis on kinnitatud silmas pidades puidu paisumist ja kahanemist välistingimustes, ehk kasutatakse nii-öelda ujuvat kinnitust. Enne peitsimist on kogu puit süvakrunditud.

Kasutustingimused ja hooldus

Puidust tooted pole mõeldud otsese päikese ja vihma käes hoidmiseks. Ka Compa grill-lauda tuleks kaitsta vihma ja päikese eest. Parim koht grill-lauale on varjualune. Niiskuse kõikumine või ajutine vihmamärg olek ei ole lauale kahjulik. Konstruktsioon on tehtud arvestades niiskuse kõikumist. Lauda võib uuendada lihvides ja kattes lahusti põhiste lasuritega. Selleks on sobilik näiteks Pinotex Ultra.

Miks puuduvad rattad?

Meilt on palju küsitud, et miks Compa grill-laudadel pole rattaid. Vastus on lihtne. Kuna grill-laud koos grilliga kaalub sõltuvalt grilli suurusest kuni 130 kg ja me ei tea, millisel pinnal lauda kasutama hakatakse, ei julge me anda ratastega grill-lauale garantiid.

Siiski võib omal vastutusel lauale rattad alla kruvida. Sellisel juhul tuleks kruvidele augud ette puurida ja kasutada vähemalt 6×100 mm suuruses kruvisid.  Esmalt aga soovitame rataste vajalikkust põhjalikult kaaluda. Meie arvates kaotab grill-laud koos ratastega vastupidavuse ja osa oma ilust.

Mida teha, kui grill-laud saab kahjustatud?

Pildil olev grill-laud on jäetud kaheks aastaks lageda taeva alla. Kasutatud nii suvel põletava päikese käes kui ka talvel lumehanges kordagi ilmastiku eest katmata.

Nagu pildilt näha, on viimistlus muutunud mustaks, kuid laua konstruktsioon ei ole kahjustunud, laud ei loksu tappidest ja on endiselt stabiilne nagu uuena. Samas Kamado grilli liimpuidust käepide on alustanud osadeks lahknemist. Konkreetne laud on Compa grill-laua teine põlvkond, kus jalad on liimitud kahest osast ja liidetesse on tekkinud väikesed mõrad, mis taaskord näiab liimpuidu nõrkust otsese ilmastiku käes. Kolmanda põlvkonna grill-laudadel kasutame ka jalgades monoliitpuitu. Konkreetse grill-laua saab kerge vaevaga uueväärseks. Pealmised tasapinna lauad tuleb lihvida puhtaks ja katta uuesti puidulasuuriga.

Hooldust saab igaüks ise teha, või tellida meilt teenusena, kus hinnaklass jääb 50 – 100 € (+ KM) vahemikku, sõltuvalt laua seisukorrast. Teemaks olnud grill-laua taastamine läks kliendile maksma 80 € (+ KM).

Edasimüüjad